Parazité a aromaterapie
Parazité – cizopasníci v našem těle vytvářejí odpad, toxické látky, které poškozují orgány a narušují tělesné funkce, což může vést k vážným onemocněním. Výskyt parazitů v organismu může způsobovat poruchy paměti, psychiky a spánku. Parazité a jejich toxiny mají vliv na celkovou funkci imunitního systému, na vznik chronických alergií. Často způsobují růst různých novotvarů v těle, jako jsou cysty, myomy i kožní změny.
Parazité nejsou pouze výhradou zvířat. Špatně umytá zelenina, hygienicky nečisté ruce. Člověk, stejně jako zvíře, je schopen být hostitelem různých parazitů, od mikroskopických až po několik metrů dlouhé tasemnice. Paraziti se nevyskytují jen ve střevech, ale téměř v každé části těla, v játrech, svalech, plicích, hltanu, krvi, kůži, mozku, dokonce i v očích. U mnohých parazitů záleží na vývojovém stádiu, ve kterém se zrovna nachází.
Pomoci od parazitů může pravidelná očista střev - klystýry, ozdravné půsty, hladovky. Nedílnou součástí stravy by měly být rostliny, byliny, o kterých nám již babičky říkaly, že jsou proti parazitům a broukům. Vzpomeňte na topinky s česnekem, česnekovou polévku nebo pomazánku, když jsme měli roupy.
JAKÉ DALŠÍ ROSTLINY ZAŘADIT DO JÍDELNÍČKU?
ČESNEK používáme pravidelně do polévky, pomazánky nebo při pečení masa. Podobně je tomu s kořením OREGÁNO – DOBROMYSL, TYMIÁN, HŘEBÍČEK, KMÍN, KURKUMA, KORIANDR, FENYKL, BAZALKA, které bývají občasnou součástí našich pokrmů. PELYNĚK je používán do speciálních čajových směsí. Méně známé je KADIDLO, lze rozpustit ve vodě a popíjet. ČERNÝ KMÍN neboli černucha je součástí chlebového koření. Druhou formou této rostliny je semenný olej.
Pokud zapátráte v paměti, najdete další. Používat čerstvou nebo sušenou bylinu můžete jako dochucovadlo jídel nebo k nálevům či čajům na popíjení. Nejlépe je použít čerstvou rostlinu, neboť obsahuje silice. Pro antiparazitní účinek však potřebujeme větší množství rostlin nebo vyšší koncentrace jejich silic… tak, jak je tomu v případě ENDOPARAZINU.
A JAK TO SOUVISÍ S AROMATERAPIÍ?
Éterické oleje se vyrábějí ze siličných rostlin. Jejich účinků využívá farmacie a potravinářský průmysl. Používání koncentrovaných éterických olejů může být nebezpečné! Každý z nás, kdo se rozhodne pro vnitřní používání, tak činí z vlastního rozhodnutí a nese za to plnou odpovědnost! Pokud však dodržíte dávkování, je vnitřní použití bezpečné. Vždyť se s nimi běžně setkáváte jako s přídatnými látkami v řadě potravin i nápojích, např. v ginu. Ten obsahuje nejkvalitnější éterický olej z jalovcových bobulí. Éterické oleje ze siličných rostlin jsou i součástí kapek na kašel.
U nás používáme éterické oleje při výrobě směsí. Většinou jsou doporučeny pro masáž nebo do aromalampy. Výjimku tvoří směsi AROMAFAUNA, které doporučujeme zvířatům přidávat do oleje, na zrno nebo seno a následně podávat k jídlu. U psů podáváme želatinovou tobolku s doporučenou dávkou směsi ENDOPARAZIN. A světe div se, tasemnice, škrkavky opouštějí tělo zvířete. Dnes tuto směs používají na vlastní odpovědnost i lidé.
Nabídku jsme rozšířili o směs ENDOSMALL. Použité éterické oleje jsou známé svým působením na hlísty, kokcidie a další obtížné parazity. Ale to není vše, všechny oleje i byliny ze kterých jsou vyrobené, podporují imunitu a tělesné funkce organismu. Detoxikují! Působí nejen na tělesnou schránku, ale i na psychiku. Pročistí tělo i přes trávící ústrojí, pokožku i nervovou soustavu.
Ti z vás, kdo mají doma buldočka, tak vědí, že otevřít mu tlamu a podat tobolku je nemožné. Takže naše BE MY JOY dostává přímo kapátkem do tlamy 3-4 kapky. Zkoušela jsem samozřejmě i na sobě, na rozdíl od JOY jsem kapala do tobolky 15 kapek a užívala 2 x denně po dobu 7 dní. Po týdenní přestávce lze kúru zopakovat. Pokožka mi příjemně voněla a dech po otevření tobolky byl příjemný.
Vhodným nosičem pro vnitřní používání éterických olejů je olej z černého kmínu nebo kokosový olej. Vytvoříte tak ochucenou olejovou zálivku na salát.
HŘEBÍČEK - stimuluje CNS. Používá se při nervovém vypětí a celkové nervové slabosti.
TYMIÁN - neurotonikum a stimulans psychiky, zmírňuje hněv, zjemňuje mysl, dodává odvahu a morálku. Vhodný při depresi a stranění se lidí, při pesimismu, pochybování o sobě. Dodává sebedůvěru.
BAZALKA - nejúčinnější nervové tonikum, napomáhá koncentraci při nervozitě, psychickém přetížení, mentálním vyčerpání. Vhodná při nespavosti. Celkově osvěžuje, tonizuje.
FENYKL - podporuje trávení, pomáhá přijmout i nepříjemné zkušenosti, umožňuje důvěrné sebevyjádření, prohlubuje mateřské city.
KMÍN - antidepresivum, čistí hlavu, přináší vytrvalost, odhodlanost, jistotu, stálost a uzemnění.
MUŠKÁTOVÝ OŘECH - oceníte při únavě a slabosti, otevírá mysl vnímání citů a umožňuje jejich projevení, rozrušuje emoční bloky.
Všechny zmíněné byliny znáte z kuchyně. Používáte je jako koření při přípravě pokrmů. Umíte s nimi pracovat. Víte, jaké množství je potřeba použít, aby byl pokrm chutný. Zkuste to stejně, pokud se rozhodnete používat éterické oleje vnitřně. Šetřete jimi jako šafránem… Méně znamená více.